پارتیشن 

از سالهای دور از پارتیشن برای جداسازی قسمت های مختلف یک فضا استفاده می شود . این فضا می تواند شامل فضای اداری ، منازل مسکونی ، رستوران ، کافه و .. غیره باشد . علاوه بر این از پارتیشن می توان برای پنهان کردن مشکلات معماری از جمله کجی دیوار و ستون ها و یا تزئین دکوراسوین داخلی یک فضا با هزینه و زمان کم استفاده نمود .

پارتیشن در اصل برگرفته از لغت فرانسوی پراونت ( Paravent ) می باشد که در ایران به جای آن از کلمه پارتیشن استفاده می شود .

انواع پارتیشن بندی از نظر موقعیت 

 

  1. پارتیشن متحرک : در این نوع از پارتیشن فرد می تواند مکان پارتیشن را تغییر داده و آن را جابه جا نماید .
  2. پارتیشن ثابت : در این نوع پارتشین اجرای آن به صورت محکم روی زمین قرار گرفته و قابلیت تحرک و جابه جایی ندارند .

انواع پارتیشن از نظر جنس و مواد تشکیل دهنده 

پارتیشن ها در جنس های مختلفی ساخته می شوند که هر کدام از آنها کاربردهای مختلفی دارند .

در طراحی و اجرای پارتیشن در شرکت لوکس هاوس از سه مورد بیشتر استفاده می شود :

پارتیشن MDF 

از این نوع پارتیشن به دلیل جنس عایق بودن در برابر صوت و صدا می توان در مکان های شلوغ و پرسروصدا استفاده نمود همچنین پارتیشن MDF مقاومت و استحکام بالایی دارد و در مقابل رطوبت و پوسیدگی عملکرد خوبی دارد . علاوه بر آن اگر به جنس چوب و استفاده از آن در طراحی دکوراسیون خود علاقه مند هستید استفاده از پارتیشن MDF گزینه ی مناسبی به شمار می آید

پارتیشن شیشه ای 

یکی از ویژگی های اصلی شیشه عبور نور از آن است ،پس در مکان هایی که استفاده از نور طبیعی خورشید مدنظر باشد پارتیشن شیشه ای گزینه ی مناسبی است ، همچنین این نوع پارتیشن به آسانی جابه جا شده و انعطاف پزیری بالایی را دارد و به راحتی تمیز می شود . پارتیشن های شیشه ای نسبت به نوع شیشه می توانند در انواع سکوریت ، مات ، رنگی و ... تولید شده و همچنین نسبت به انواع دیگر پارتیشن هزینه ی نصب کمتری دارند .

پارتیشن PVC 

 این نوع پارتیشن ها در رنگ ها و طرح های مختلفی تولید می شوند و مقاومت و استحکام قابل قبولی دارند . پارتیشن PVC می تواند به عنوان عایق مناسبی در برابر صدا بوده و وزن سبک و همچنین قیمت مناسبی دارد .

علاوه بر این سه نوع پارتیشن ، شرکت لوکس هاوس طراح و مجری طرح های پارتیشن ترکیبی نیز می باشد . به طوری که مهندسین این شرکت توانایی طراحی و پیاده سازی پارتیشن های ترکیبی با سفارش مشتری  را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت را دارند .

 

 

 


برچسب ها :